e-Gro
Water Management
Sustainable Growing

Een kijkje achter de schermen bij Grodan

Lynn Radford

Heb je je ooit afgevraagd wat er gebeurt tussen het moment dat je producten bij Grodan bestelt en het moment dat ze bij je worden afgeleverd? Lees de interviews met een aantal van de betrokkenen! Als aftrap van deze serie spraken we met John Kluytmans van Customer Support.

Over John Kluytmans
John werkt sinds 2016 bij Grodan en is een van de vijf leden van het Customer Support-team dat Noordwest-Europa bestrijkt: Scandinavië, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, de Benelux, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Hij is persoonlijk verantwoordelijk voor ongeveer 550 klanten in de Benelux. "Ik werk met klanten in alle soorten en maten - van de grootste paprikateler in Nederland met meer dan 100 hectare tot kleinere telers met 4 hectare of minder, die allerlei voedsel- en bloemgewassen produceren," zegt hij. "In een van mijn vorige functies werkte ik voor Mertens, een toonaangevende leverancier van tuinbouwmaterialen en -apparatuur, dus ik was al bekend met Grodan producten en kende veel telers. Dat netwerk komt in deze functie goed van pas, net als het vermogen om je in een teler te verplaatsen, zodat je hem of haar zoveel mogelijk kunt ontlasten."

John woont in Baarlo, op ongeveer 30 minuten van het hoofdkantoor van Grodan in Roermond. Hij werkte drie maanden thuis tijdens het hoogtepunt van de COVID-19 pandemie, maar is weer fulltime terug op het kantoor van Grodan sinds het weer is toegestaan: "Thuiswerken is niet echt mijn ding; na twee weken had ik er al genoeg van! Ik miste de rit van 30 minuten naar huis om mijn hoofd leeg te maken aan het eind van de dag, dus ik ben blij dat we allemaal weer op kantoor zijn. Bovendien is het nu veel gemakkelijker voor ons om met andere collega's van Grodan samen te werken om de topkwaliteit en snelle respons te bieden die onze klanten van ons verwachten."

Hoe draag jij bij aan het succes van Grodan?
Het is mijn taak om ervoor te zorgen dat iedereen op het juiste moment de juiste producten ontvangt om het productieproces van gewassen soepel te laten verlopen - en dat heeft alles te maken met goede communicatie. In piekperiodes van het jaar, zoals van oktober tot december, kan ik ongeveer zes uur per dag besteden aan het beantwoorden van telefoontjes en e-mails met vragen over alle aspecten van klantenorders: volumes, prijzen, facturen, technische kwesties, onze recyclingservice enzovoort. Ongeveer 80% kan ik zelf afhandelen en voor de rest neem ik intern contact op met de relevante expert voor meer details. Veel telefoontjes zijn om een andere leverdatum aan te vragen. Veel telers werken volgens een zeer zorgvuldig gepland schema, maar de productie van gewassen is natuurlijk nooit 100% voorspelbaar. Door goed weer kunnen zaailingen bijvoorbeeld eerder klaar zijn om verplant te worden dan de plantenkweker had verwacht, waardoor een teler de geplande levering van steenwol matten of blokken naar voren wil halen. In dat geval neem ik contact op met onze afdelingen Productie, Transportplanning of Logistiek om te kijken wat er mogelijk is. Bij Grodan streven we er altijd naar om een 'gouden ster' te leveren om onze klanten tevreden te houden, zelfs als dat betekent dat we verder moeten gaan dan wat 'standaard' is - zoals bijvoorbeeld in uitzonderlijke gevallen een levering op zaterdag regelen. En onlangs had een van onze klanten in de bloemensector een enorme hoeveelheid orders ontvangen - drie tot vier keer meer dan in voorgaande jaren - en had plotseling 20 extra pallets met pluggen nodig die binnen de komende twee dagen geleverd moesten worden! Het was een gigantische klus om dat op tijd geregeld te krijgen, maar ik ben blij te kunnen zeggen dat het ons gelukt is.

Wat vind je het leukste aan werken bij Grodan?
Ik vind het geweldig dat ik veel leuke klanten heb en ik ken veel van hen persoonlijk, dus het contact is grotendeels informeel. Veel van onze klanten zijn bijvoorbeeld familiebedrijven en dan ken ik vaak ook de vrouw en kinderen van de teler. Ik vind het leuk om creatieve oplossingen te bedenken voor bijvoorbeeld leveringsproblemen en het geeft echt voldoening als we een manier vinden die voor iedereen werkt. Het is fijn om met onze klanten samen te werken, bijna als onderdeel van hun team, in plaats van een traditionele 'klant/leverancier'-relatie, en ik heb het gevoel dat ze onze proactieve, probleemoplossende aanpak erg waarderen. Intern hebben we elk onze eigen rol en sterke punten, maar iedereen wil elkaar graag helpen en zijn kennis delen, waardoor we allemaal elke dag nieuwe dingen blijven leren. Ik vind het ook leuk dat ik betrokken ben bij sommige activiteiten van Grodan om voortdurend nieuwe producten te ontwikkelen, zoals wanneer ik samenwerk met onze R&D-afdeling om proeven voor te bereiden en op te zetten. De tuinbouwsector zal de komende jaren blijven groeien en het is geweldig om bij een bedrijf te werken dat zo'n actieve rol speelt in de groei van zijn klanten, zijn werknemers en de sector als geheel.

Wat denk je dat veel klanten verrassend zullen vinden aan Grodan?
Ik denk dat veel mensen zich niet realiseren hoe groot ons bedrijf is. Hier in Roermond werken alleen al in onze commerciële organisatie meer dan 80 mensen - en dan tel ik onze afdelingen Productie, Logistiek en Financiën nog niet eens mee - en we zijn tijdens de pandemie doorgegaan met het werven van nieuwe medewerkers. Omdat veel van onze Producten op bestelling worden gemaakt, richten we ons sterk op efficiëntie om de hele operatie zo soepel mogelijk te laten verlopen. We plannen onze productie en distributie bijvoorbeeld heel zorgvuldig en proberen tegelijkertijd te anticiperen op wat klanten nodig zouden kunnen hebben. Om onze levertijden in het Westland te verkorten, hebben we verschillende magazijnen in en rond Venlo, Breda en Tilburg.

20210817 RW-GR PHO 5492

Als je een teler was, welk gewas zou je dan telen en waarom?
Ik zou kiezen voor paprika's, deels omdat ze er in zoveel verschillende vormen, maten en kleuren zijn, deels omdat de plant zelf wat makkelijker te beheren is dan bijvoorbeeld een tomatenplant, maar vooral omdat ik ze zo lekker vind smaken. Ik heb nogal groene vingers; ik kweek thuis paprika's en aardbeien en we hebben hier op kantoor ook een paar paprikaplanten staan. Zo staan we nog dichter bij onze klanten en kunnen we zien hoe GroSens in de praktijk werkt. Dat is nog een voorbeeld van hoe we voortdurend werken aan het verbeteren van onze kennis om onze klanten het best mogelijke advies te kunnen geven.

Onze laatste blogs

20221020 RW-GR ILL 5200
e-Gro

e-Gro Release: Geoptimaliseerde oogst prognose, geavanceerde teeltregistratie voor meer inzichten en een verbeterde gebruikerservaring

Als onderdeel van de glastuinbouwsector zijn we ons ervan bewust dat het huidige seizoen gepaard ging met meerdere uitdagingen en onzekerheden in uw kas. De hoge prijzen van gas en energie, de sterk toegenomen inflatie en het veranderende klimaat vragen om nog meer flexibiliteit en creativiteit om u aan te passen aan deze veranderende omgeving.

20220628 RW-GR PHO 5698
Sustainable Growing

Voldoen aan de behoeften van een veranderende industrie

De wereld van de commerciële aardbeienteelt staat op een kantelpunt. Door verschillende interne en externe factoren worden toekomstgerichte telers zoals Genson gedwongen om hun productiewijze te herzien. In eerste instantie gaat het om het substraat dat ze gebruiken. Om die reden vroeg Genson een aantal jaar geleden aan de onafhankelijke expert Elke Schellekens van Floraison om een reeks proeven uit te voeren, waarbij verschillende substraten, waaronder Grodan-steenwol, werden getest. De proeven lopen nog, maar Elke heeft alvast een gaatje gemaakt in haar drukke agenda om, samen met de Grodan werknemers die bij de proeven betrokken waren, te reflecteren op de vooruitgang tot nu toe.

20220628 RW-GR PHO 5698
Sustainable Growing

Voldoen aan de behoeften van een veranderende industrie

De wereld van de commerciële aardbeienteelt staat op een kantelpunt. Door verschillende interne en externe factoren worden toekomstgerichte telers zoals Genson gedwongen om hun productiewijze te herzien. In eerste instantie gaat het om het substraat dat ze gebruiken. Om die reden vroeg Genson een aantal jaar geleden aan de onafhankelijke expert Elke Schellekens van Floraison om een reeks proeven uit te voeren, waarbij verschillende substraten, waaronder Grodan-steenwol, werden getest. De proeven lopen nog, maar Elke heeft alvast een gaatje gemaakt in haar drukke agenda om, samen met de Grodan werknemers die bij de proeven betrokken waren, te reflecteren op de vooruitgang tot nu toe.

20220520 RW-GR PHO 5682
Sustainable Growing

Het groeiende succes van een gelukkig bedrijf

Toen de Finse hydroponische slateler Viherkaste OY met aanhoudende productieuitdagingen kampte, ging het samen met Grodanexperts op zoek naar een oplossing. Sinds de introductie van Grodan steenwolsubstraat is de productkwaliteit bij Viherkaste verbeterd en is de productie gestegen van 5-7 naar 9-11 pallets per dag. Ceo Erkki Nylund en operationeel manager Ilkka Saloranta vertellen over de reis die zij hebben afgelegd.